Govor

Midva imava skupaj deset minut. Ta predlog, ki ste ga dobili, tudi imate na mizah tako referendumsko vprašanje kot tudi vprašanje oz. pokažimo razlike, kje so. Jaz sem trdno prepričan, da te razlike z umikom odloka, ki ni v veljavi, v bistvu izpolnjujemo referendumsko vprašanje. Poudarjam pa eno stvar: v tej sobi nihče ni gospodar referendumskega vprašanja. Edini gospodar tega postopka je civilna iniciativa Štepanjsko naselje. Se pravi, tisti, ki so vložili za zbiranje podpisov, zbrali so podpise in oni imajo čas, da se odločijo, ali hočejo ali nočejo referendum. Ne mi, ne pozicija, ne opozicija. Jaz sem samo hotel pokazati s kolegi, ki so pripravili to pred vami, če primerjate številke, da v principu z današnjim umikom odloka mi izpolnjujemo zahteve, ki so bile zahtevane v referendumu. Vprašanje imate pred sabo in imate primerjavo. Odgovor na to, kar se bomo odločili, je to, da če bomo mi sprejeli umik te točke in če ne bo postopek, ki ga ima v rokah civilna iniciativa Štepanjsko naselje uveljavljen, prihranimo meščanom, mestni občini milijon evrov. To je postopek ocene stroškov referenduma. Razprava bo odprta. Prosim, da je strpna. Ampak še enkrat: če gledamo razlike, odlok, ki velja iz decembra lani, in ta, ki ga umikamo, sledimo temu, kar je bilo vprašanje: ali ste za to, da se umakne? Naredili smo vse, pokazali smo zelo jasno, odprto. Če kogarkoli v tej sobi kaj moti, naj vpraša. Bomo znali razložiti na vsaki točki. Ampak gre za to, da mi z današnjim umikom, poudarjam še enkrat, prihranimo Mestni občini Ljubljana en milijon evrov, ker smo s tem izpolnili pogoje, ki bodo v referendumskem vprašanju izpostavljeni, če se bo civilna iniciativa odločila. Danes v tej sobi, ne mi, govorim pozicija, ne opozicija, ne moremo o tem odločati. Odloča samo civilna iniciativa Štepanjsko naselje, ti, ki so dali odlok. Noben drug. Nobeni cilji, nobeni drugi. Ampak samo oni lahko odločajo, kaj bodo naredili. In bodo odločili v roku, ki ga imajo. Tako da prosim, gospod Sedmak, imate še kakšno vprašanje? Potem gremo pa na razpravo. Nič?