Hvala lepa, gospod župan, za besedo. Spoštovane kolegice, kolegi. Itak je župan pravzaprav, pa naša kolegica sta že povedala, kaj je bistvo današnje točke. Bi pa mogoče ob tem vseeno osvetlil eno zadevo, glede na to, da smo bili skupaj s krajani na zboru občanov. Pa mogoče ni napačno, da še enkrat povemo, za kaj pravzaprav gre. Kajti zbiranje podpisov je potekalo na principu, če uporabim besede, ki so bile kdaj tudi izrečene, zavajanja tistih, ki so pozivali na podpise. Namreč, prepričan sem, da večina vseh tistih, ki so pozivali na podpise, ki niso bili prebivalci Štepanjskega naselja, sploh niso vedeli, kaj podpisujejo. Torej, govorili smo o nočnem parkiranju, govorili smo o parkiranju po celi Ljubljani, parkirišč ne damo. Skratka, bomo ukinili parkiranja po celih soseskah in tako naprej. Bistvo vprašanja, ki ga imate tudi danes na mizi, referendumskega vprašanja, pa so bili trije členi oz. podčleni odloka, ki so točno govorili o treh zadevah, o katerih smo se tudi pogovarjali v Štepanjskem naselju. Še enkrat naj poudarim: tudi če bi referendum bil brez današnjega umika, tudi če bi bil referendum sprejet, bi obstal odlok, ki trenutno velja. In jasno povemo: ta odlok dovoljuje parkomate, urejanje parkiranja po celotni Ljubljani že sedaj. Z novim odlokom smo samo želeli, da bi to omejili lahko na posamezne dele soseske, kot smo jih poimenovali. Zakaj? In to še enkrat povemo na glas: ker se je urejanje parkiranja v Štepanjcu začelo na željo krajanov. Eno leto in pol smo pripravljali projekt, predvidevali ukrepe. Ne sami. Še enkrat povemo: z nevladnimi organizacijami. Potem je bil očitek: ja, ste premalo informirani. Tu je prišlo samo nekaj ljudi, ki so povedali svoje mnenje. Pač smo prepustili informiranje tistim, ki so za to bili zadolženi. In lahko so naredili manjšo, lahko slabšo. Vendar, če bi takrat ljudje želeli priti povedat, tudi tisti, ki so zdaj, proti, bi mogoče lahko naredili drugače. Ampak leto in pol se je to pripravljalo. Povedalo se je, da se bo uredilo parkiranje na najboljši možni način, ki bo po našem mnenju pravičen za večino. In v dveh dneh smo se znebili, po naši statistiki, 45 kombijev, ki so tam stali dnevno in nočno. Saj so kombije zamenjavali z osebnimi avtomobili lastnika, ki je pač kombi uporabljal za službo. Z osebnim avtom se je pa pripeljal do te svoje službe in potem tudi avto pustil cele dneve. Parkomati so bili pa namenjeni ravno temu, da ne bi prihajali iz drugih koncev Ljubljane, tam parkirali, imeli ene vrste P+R in se odpeljali. Zato je bilo seveda pač to pomenilo tudi 0,7 evra za obiskovalce tega naselja. Ampak s tem smo predvsem reševali tiste, ki tam stanujejo. In nič drugega se načelno zdaj ne spreminja. Tako da, ko bomo umaknili ta odlok, ali če bi referendum uspel, še vedno lahko postavlja mestna občina parkomate, še vedno lahko izdaja dovolilnice na vseh področjih. Imamo pa sedaj problem za tiste, po mojem mnenju, po našem mnenju, večino, ki so ta odlok z odobravanjem sprejeli. Kajti stvari so se dejansko v naselju uredile. Samo ne za vse. Seveda za tiste, ki imajo štiri avtomobile, se niso uredile. Za tiste, ki imajo pa en avto, pa ki nimajo garaže, so se pa stvari uredile. Tudi otroci so lahko hodili normalno v šolo, starejši, invalidi, so se lahko normalno sprehajali po poteh, ki so bile za to namenjene. Sedaj, če greste pogledat, je zopet po starem. Tudi Voka Snaga ne more priti do svojih oz. do kant, da bi jih spraznila. In pač kličejo na pomoč dodatno zdaj redarje oz. kdorkoli lahko takoj pride pomagat. Tako, da se je stanje spet pokvarilo. Tako, da še enkrat je treba jasno povedati, o čem je referendum tekel. Samo o parkiranju, o parkirni politiki v Štepanjskem naselju. In zato so bili, po mojem mnenju, večina ljudi, ki so dali glas za referendum, zavedeni. Ker se je pač govorilo o celotnem parkiranju po Ljubljani, o nočnih tarifah, ki seveda smo jih seveda zmanjšali in tako naprej. Zato predlagam, da danes ta odlok umaknemo. In da prepustimo pač življenju, kakor bo. Ne vem pa, kako bomo zdaj lahko uredili parkiranje na Bilečanski ulici, nasproti, se pravi na južnem delu Štepanjca. Kjer pa je bila želja, da vzpostavimo ta režim. Vendar ga, če umaknemo ta odlok, ne bomo mogli, ker ne moremo določiti soseske na Bilečanski ulici. Ampak bodo lahko dovolilnice že po starem odloku dobili vsi, tudi prebivalci Bilečanske, ampak tudi prebivalci vse do Hruševske ulice--